Spotkanie w ramach Patronatu nad klasami

W dniu 26.11.2018 roku odbyło się spotkanie z Panią Iwoną Warchoł wykładowcą Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasa 3A liceum. Tematem spotkania było prawo autorskie. Przybliżony został zakres przedmiotowy praw autorskich, a także wyjaśniono czemu one służą. Ważną kwestią w dyskusji była sprawa warunków powstania ochrony oraz sytuacji, w których przysługują nam takie prawa. Wykład przedstawiony został w niezwykle ciekawy i interesujący sposób przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej.

Konferencja w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

16 listopada 2018 w Zespole Szkół Muzycznych odbyła się konferencja w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W trakcie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się jaki wpływ na wybór dalszej ścieżki kształcenia mają nasze marzenia, jak można studiować w Polsce i za granicą, które kierunki studiów są kierunkami przyszłości. Podczas konferencji wykładowcy zaprezentowali zgromadzonej młodzieży panele o następującej tematyce: 1. Podstawa to strategia; 2. Trendy na rynku pracy; 3. Erasmus – przygoda i droga do kariery; 4. Wielka Brytania – wyspa wielkich możliwości; 5. Rozwój psychoseksualny młodzieży; 6. Żyć marzeniami czy żyć z marzeniami; 7. Sometimes you win, sometimes you learn. Uczniowie uzyskali wiele informacji, które będą mogli wykorzystać podczas dokonywania wyboru kierunku studiów i przyszłego zawodu.

100 Lat Niepodległej

100-lecie Niepodległej Polski uczniowie naszej szkoły uczcili aktywnym udziałem w akademii. Po odśpiewaniu narodowego hymnu młodzież deklamowała wiersze, których autorami byli koleżanki i koledzy z klas gimnazjalnych. Prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów klasy III A Liceum oraz pieśni żołnierskie wprowadziły w świąteczny nastrój obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.