Konferencja poświęcona zawodom przyszłości

W dniu 17.11.2017 roku uczniowie klasy 3 A liceum uczestniczyli w konferencji poświęconej zawodom przyszłości zorganizowanej przez Izbę Przemysłowo Handlową Ziemi Radomskiej i Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu. Wskazane zagadnienia pomogły uczniom w zastanowieniu się nad wyborem przyszłej drogi zawodowej oraz wyborem kierunku studiów. Zmiany zachodzące na współczesnym rynku pracy dają możliwości powstawania nowych zawodów jak i likwidacji innych, część zawodów zostaje zastąpiona sztuczną inteligencją. Szybkie zmiany na rynku pracy wymuszają na nas rozpoznawanie nowych kompetencji przyszłości  powstałych w wyniku rewolucji industrialnej. Równolegle do trwających wykładów na stoisku pracowni doradczej można było skorzystać z indywidualnych konsultacji. Spotkanie było efektywne i cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży.