Wycieczka zawodoznawcza

11.01.2018 roku uczniowie naszego gimnazjum odbyli wycieczkę zawodoznawczą do firmy “LOGIS” reprezentującej branżę samochodową. Młodzież mogła zaobserwować jak wygląda praca w tego typu zakładzie. Szczegółowo poznaliśmy poszczególne działy: diagnostykę pojazdów samochodowych, mechanikę samochodową, lakiernictwo samochodowe, wulkanizację. Każdy z tych działów ma swoją specyfikę wymagającą innych umiejętności. Jednak podstawowymi zadaniami jest dbałość o bezpieczeństwo pracy oraz ekologię ze szczególnym zwróceniem uwagi na utylizację smarów i olejów. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali przedstawiciela zarządu który poza przekazaniem informacji o firmie odpowiedział na wiele dociekliwych pytań uczniów. Kolejna wycieczka już wkrótce.