„ Dobrze rozdane dane”

Dnia 28.05.2018 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „ Dobrze rozdane dane” prze Zespół Szkół Ogólnokształcących nr7 z Oddziałami Sportowymi oraz Publiczną Szkołę Podstawową nr 17 im. Przyjaciół Dzieci z włączonym Publicznym Gimnazjum nr 3 im. Jana Kochanowskiego w ramach inicjatywy VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego GIODO „ Twoje dane- Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.
Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Radomia. W uroczystości udział wzięli: pani doktor Anna Dąbrowska z Katedry Prawa Uniwersytetu Technologiczno- Humanistycznego w Radomiu, dyrektorzy placówek, opiekunowie uczniów i laureaci konkursu. Sponsorami nagród byli: Rada Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 z Oddziałami Sportowymi w Radomiu, Kino Helios oraz Radomski Teatr Powszechny. I miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych pod opieką Anety Konwa , II miejsce uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Jana Kochanowskiego pod opieką pani Małgorzaty Kiejnich, III miejsce uczennica  IX Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego pod opieką pani Magdaleny Dygały.
Wyróżnienie otrzymali najmłodsi uczestnicy konkursu, uczniowie oddziałów wczesno-szkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr  17 im. Przyjaciół Dzieci pod opieką pani Anny Dobosz, Moniki Lesiak i Edyty Maniak.
Filmy uczniów dotyczyły zachowań promujących ochronę danych osobowych i prawo do prywatności.
Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w tym Programie za najciekawszą inicjatywę. Odbiór nagrody odbędzie się w Warszawie na PGE Narodowym dnia 08.06.2018 r. w czasie uroczystości zorganizowanej przez Urząd Ochrony Danych Osobowych.