Rekrutacja do IX LO im. Juliusza Słowackiego

Zastanawiacie się, jaką szkołę wybrać? Przedstawiamy naszą:
IX Liceum Ogólnokształcące powstało w roku 1995. Na patrona został wybrany romantyczny poeta – Juliusz Słowacki. Od roku 2007 szkoła posiada własny sztandar.
Kadra nauczycielska Słowackiego przeprowadzi was bezpiecznie przez wszystkie zawiłości szkolnego programu. Tworzą ją kompetentni i życzliwi profesorowie, którzy w razie potrzeby są gotowi poświęcić dla was czas, wytłumaczyć raz jeszcze trudniejsze kwestie, pokierować w rozwoju zainteresowań. Jeśli lubicie jakiś przedmiot, na pewno podsuną wam propozycję udziału w konkursach, ciekawych spotkaniach czy wykładach.
Szukacie szkoły która solidnie przygotuje was do matury? Świetnie trafiliście. Zdawalność matury w naszej szkole jest powyżej średniej dla miasta Radomia i znacznie powyżej średniej dla Mazowsza. W 2009 roku pod tym względem zajęliśmy trzecie miejsce w regionie! Nasi nauczyciele naprawdę dokładają starań, żebyście mogli przystąpić do matury bez obaw.
W naszej szkole nie będziecie się nudzić. Co roku organizujemy Dni Patrona, których obchody odbywają się w szkole i poza szkołą (np.: happening Słowacki na Słowackiego). Odbywają się wycieczki sportowo-rekreacyjne, na których, jeśli tylko zechcecie, będziecie mogli nauczyć się jeździć na nartach lub wziąć udział w spływie kajakowym.
Nauczyciele języka niemieckiego co roku przygotowują dla was liczne atrakcje, organizowany jest tydzień niemiecki, różnego rodzaju konkursy a także festiwal piosenki niemieckiej.
Miłośnicy języka angielskiego też znajdą coś dla siebie. Rokrocznie organizujemy konkursy językowe, lekcje otwarte, pracujemy metodą projektu
Jesteśmy również organizatorem konkursów międzyszkolnych. Z pewnością słyszeliście o nich, a może braliście w nich udział. „Buda dla mojego przyjaciela” – cykliczny konkurs, w którym nagradzamy za przygotowanie bud dla zwierząt z radomskiego schroniska.
Już dwukrotnie odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski w języku niemieckim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: ”Die Magie des Wortes” i dla  uczniów szkół gimnazjalnych „Im Garten der Poesie”.
IX Liceum może stać się dla was oknem na świat. Działamy w kilku międzynarodowych stowarzyszeniach i programach. Nie zdziwcie się, jeśli na długiej przerwie spotkacie Brazylijczyka lub Hindusa. Projekt Peace – Cross-cultural Understanding jest realizowany we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie pod patronatem ONZ. Od 2007 roku w ramach projektu przyjeżdżają do naszej szkoły studenci z całego świata, zrzeszeni w AIESEC-u i prowadzą zajęcia z uczniami  na temat tolerancji, przełamywania stereotypów i barier kulturowych. Zapoznają nas z kulturą i tradycjami ze swoich rodzinnych stron, uczą tradycyjnych tańców, częstują specjałami swojej kuchni.
Należymy także do Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego. Zrzesza ona licea pod patronatem romantycznego wieszcza z Czech, Polski i Ukrainy. Co roku w jednej ze szkół członkowskich odbywa się zlot, podczas którego wspólnie staramy się inaczej spojrzeć na naszego patrona, sprawić, że stanie wśród nas jak żywy. Spotkania te są także pretekstem do wspólnej zabawy.
W 2012 roku nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w Niemczech. Już trzykrotnie gościliśmy w Radomiu  uczniów z Geschwister Scholl Schule Leutkirch oraz byliśmy z wizytą w Niemczech. Udział w projekcie to niepowtarzalna okazja, aby poznać kraj naszego sąsiada, doskonalić znajomość języków obcych oraz poznać nowych przyjaciół.
W Słowackim prężnie działa wolontariat. Naszych wolontariuszy szkoli Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka”. Bierzemy udział w zbiórkach żywności, akcji „Znicz”, feriach z „Arką”. Systematycznie jesteśmy obecni w świetlicach, schroniskach i na spotkaniach integracyjnych. Bierzemy udział w Gali Wolontariatu i Balu Wolontariusza. Jeśli chcesz pomagać innym, w Słowackim zawsze znajdziesz ku temu okazję i przyjaciół, którzy myślą podobnie jak ty.
Dla wszystkich aktywnych i pomysłowych zawsze znajdzie się miejsce w Samorządzie Szkolnym, Centrum Edukacji Obywatelskiej, realizując projekty: „Młodzi głosują”, „Samorządy mają głos” oraz „Poczytaj mi przyjacielu”. Akcja „Poczytaj mi przyjacielu” polega na czytaniu książek dzieciom w przedszkolach. Szukamy tytułów, które kiedyś nam się podobały, dzielimy się nimi, później jest czas na wspólną zabawę. To nie tylko ciekawe doświadczenie, ale także kolejna w naszej szkole okazja, aby dać innym coś od siebie.
IX Liceum im. Juliusza Słowackiego da wam szansę nie tylko zdobycia wiedzy, ale też rozwoju pasji i talentów. Może udział w którymś ze szkolnych przedsięwzięć stanie się dla was początkiem wielkiej przygody albo kariery.

 

Rekrutację kandydatów do oddziałów klas pierwszych w Radomiu przeprowadza się w oparciu  o elektroniczny system naboru do szkół ponadgimnazjalnych za pośrednictwem Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą:


https://naborpg.oswiatawradomiu.pl/kandydat/app/

 

OFERTA EDUKACYJNA

W roku szkolnym 2017/2018 proponujemy naukę w trzech klasach pierwszych.

Klasa Przedmioty rozszerzone Przedmioty punktowane w rekrutacji Przedmioty dodatkowe i uzupełniające
1A

–     j. polski

–     historia

–     wos

–     j. polski

–     matematyka

–     historia,  wos (wyższa ocena)

–     język obcy (najwyższa ocena)

–     przyroda

–     zastosowanie matematyki

1B –     j. polski

–     historia

–     j. angielski

–     j. polski

–     matematyka

–     historia, muzyka, zajęcia artystyczne (najwyższa ocena)

–     język obcy (najwyższa ocena)

–     przyroda

–     zastosowanie matematyki

 

1C –     biologia

–     chemia

–     j. angielski

–     język polski

–     matematyka

–     biologia, chemia, edukacja dla bezpieczeństwa (najwyższa ocena)

–     język obcy (najwyższa ocena)

–     historia i społeczeństwo

–     pierwsza pomoc medyczna

 

We wszystkich klasach  obowiązującymi językami obcymi będą: język angielski i język niemiecki.

Klasa 1A – klasa o profilu humanistycznym z innowacją „Edukacja prawna”

Jest to propozycja dla uczniów lubiących literaturę, historię a także interesującymi się zjawiskami społeczno-kulturowymi. Klasa rozwija umiejętności potrzebne do podjęcia studiów na kierunkach humanistycznych i społecznych, takich jak filologia polska, dziennikarstwo, historia, archeologia, bibliotekoznawstwo, kulturoznawstwo, prawo, psychologia, socjologia, komunikacja społeczna, politologia.

Klasa 1B – klasa humanistyczna z innowacją „Edukacja teatralna”

Jest to propozycja dla uczniów lubiących literaturę, teatr, historię. Profil klasy umożliwia rozwijanie zdolności lingwistycznych i aktorskich.

Profil klasy rozwija umiejętności potrzebne do podjęcia studiów na kierunkach humanistycznych takich jak: filologia polska, historia, archeologia, filologia angielska,  kulturoznawstwo, dziennikarstwo, aktorstwo.

Klasa 1C – klasa z innowacją „Edukacja ratowniczo-medyczna”

Klasa umożliwia rozwój zainteresowań związanych z nauka o człowieku oraz poznanie technik i metod niesienia pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia a także zdobycie kompetencji językowych w zakresie rozszerzonym.

To klasa dla osób planujących podjęcie studiów na kierunkach medycznych i przyrodniczych: pielęgniarstwo, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, dietetyka, zdrowie publiczne, biochemia, technologia żywności i żywienia człowieka, weterynaria, leśnictwo, ochrona środowiska. 

 

 

 

 

Harmonogram rekrutacji do liceów, techników, szkół branżowych I stopnia, szkół dla dorosłych oraz szkół policealnych

Harmonogram rekrutacji do IX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Sportowymi im. Juliusza Słowackiego w Radomiu na rok szkolny 2017/2018

Regulamin rekrutacji kandydatów do klas pierwszych IX Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Sportowymi im. Juliusza Słowackiego w Radomiu na rok szkolny 2017/2018